xD
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Anime RPG
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Crowl back to your hideout.

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Daisuke Nakamura

Daisuke Nakamura


Posts : 48
Join date : 28/12/2011

Crowl back to your hideout. Empty
MesajSubiect: Crowl back to your hideout.   Crowl back to your hideout. Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 5:09 am

Se trezi pe terasă. Nu ştia când ajunsese acolo, când se aşeză pe balustrada sau când şi-a luat chitara în braţe să o zdrăngăne. Fu trezit din transa lui de către Shade, care se cocoţă în braţele lui. Aşa că Dae lăsă jos, privind câinele. Se întrebă cum a scăpat din apartament. Ştia că e inutil să întoarcă acestă problemă pe toate părţile. Shade era un căţel dintr'ăla magic, care face ce-l taie prin cap. Îl prinse de urechile mari şi a început să se joace cu el, lăsându-l să îl lingă pe faţă.
Sus In jos
Jasmine Kathelene Moore

Jasmine Kathelene Moore


Posts : 19
Join date : 28/12/2011
Age : 27

Crowl back to your hideout. Empty
MesajSubiect: Re: Crowl back to your hideout.   Crowl back to your hideout. Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 5:39 am

Putin obosita, ce'i drept, dar si plictisita, Kathelene iesise pe terasa vrand sa ia o gura mare de aer. Simtea pur si simplu ca se sufoca in camera. Era oarecum hotarata ca o sa traga apoi un pui de somn de toata frumusetea. Casca plictisita. Nici nu iesise bine si-si "ciuli urechile". Ok, se pare ca cineva nu stia sa cante la o chitara, sau doar i se parea ei. Facu ochii mari, observand un baiat care statea pe balustrada si cu un caine in brate. Isi trecu mana prin par, oarecum nedumerita.
-Huh, cata iubire. zise mai in soapta observand cum cei doi se tot jucau, adica tipul alaturi de cainele sau.
Sus In jos
Daisuke Nakamura

Daisuke Nakamura


Posts : 48
Join date : 28/12/2011

Crowl back to your hideout. Empty
MesajSubiect: Re: Crowl back to your hideout.   Crowl back to your hideout. Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 6:55 am

Auyi două şoapte feminine. Se uită urât la câinele lui, despre care şita că era băiat. Îşi puse chitara jos ca să nu o mai zgârie. O puse lângă el, rezemată de balustradă.
" Shade, puteam să jur că eşti tip! " spuse el, fără să îşi ridice privirea. Câinele îl privi urât, muşcându-l de mâna care îl ţinea de ureche. Dae se uită urât la câine şi îşi luă mâinile înapoi. " Da, aşa-i, e ilogic să începi abia acum să vorbeşti...
Sus In jos
Jasmine Kathelene Moore

Jasmine Kathelene Moore


Posts : 19
Join date : 28/12/2011
Age : 27

Crowl back to your hideout. Empty
MesajSubiect: Re: Crowl back to your hideout.   Crowl back to your hideout. Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 7:12 am

-Se poate sa se mai schimbe si sexul de la o rasa la alta. replica la un moment dat bruneta, amuzata.
Replica roscatului o amuza la culmea, iar cand cainele nervos, il muscase, incepu sa rada. Incerca intr-un fel sa-si imagineze in acel moment cum cainele ar vorbi, incercand sa se puna in locul tipului. Ofta usor, apropiindu-se incercand sa nu'i sperie pe cei doi, ca nu cumva sa zboare de la etaj sau mai stiu eu ce altceva.
Sus In jos
Daisuke Nakamura

Daisuke Nakamura


Posts : 48
Join date : 28/12/2011

Crowl back to your hideout. Empty
MesajSubiect: Re: Crowl back to your hideout.   Crowl back to your hideout. Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 7:28 am

Încă o replică inteligentă. Urmată de un râs. Dae îşi ridică privirea şi văzu o brunetă în depărtare, de fapt în pragul uşii, care venea spre el. Surâse uşor şi roşi, ştiind că s-a făcut de toată minunea. Se uită la Shade şi îşi ceru scuze din priviri, iar câinele se ghemui la loc la picioarele lui. O privi şi pe fată, analizând-o din cap până în picioare. Posibil să o mai fi văzut pe undeva.
Sus In jos
Jasmine Kathelene Moore

Jasmine Kathelene Moore


Posts : 19
Join date : 28/12/2011
Age : 27

Crowl back to your hideout. Empty
MesajSubiect: Re: Crowl back to your hideout.   Crowl back to your hideout. Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 7:45 am

Isi dadu ochii peste cap, ajungand in fata tipuli cat ai zice peste. Doar ca..in loc sa i se prezinte, chestii de genu "buna, ce faci? Eu sunt Kathelene", ea se lasa pe vine in fata catelusului pe care incepuse sa-l mangaie dragastoasa pe capsor si dupa urechi, ignorandul oarecum pe tip.
-Ce dragalas esti tu! Cum te cheama oare?? intreba la un moment dat nedumerita tot scarpinandul si alintand'ul si uneori luandul de botic. Parea atat de penibila in acele momente..si nici macar nu'si dadea seama.
Sus In jos
Daisuke Nakamura

Daisuke Nakamura


Posts : 48
Join date : 28/12/2011

Crowl back to your hideout. Empty
MesajSubiect: Re: Crowl back to your hideout.   Crowl back to your hideout. Icon_minitimeJoi Dec 29, 2011 12:02 am

Fata se duse aţă la Shade, începuând să se joace cu el. Dae, ofticat copilăreşte, s-a treas mai încolo cu chitara lui, aşezându-se pe colţ. Murmură ceva gen "câine necredincios" apoi începu să zdrăngăne plin de talent la chitară. Cânta o melodie veche, de la Sunrise Avenue, mai exact "Fairytale Gone Bad". Nici nu mai ştia când a auzit-o prima dată, dar i-a plăcut din prima secundă.
" This is the end you know. Lady, the plans we had went all wrong, we ain't nothing but fight and shout and tears " cântă el, zdrăngănind chitara la greu.
Sus In jos
Jasmine Kathelene Moore

Jasmine Kathelene Moore


Posts : 19
Join date : 28/12/2011
Age : 27

Crowl back to your hideout. Empty
MesajSubiect: Re: Crowl back to your hideout.   Crowl back to your hideout. Icon_minitimeJoi Dec 29, 2011 2:34 am

Dupa ce replica inca de vreo zece ori "odo odo odoo"-urile penibile. Ii placeau cainii la nebunie si ar fi putut sa stea asa ore in sir, insa nu avusese niciunul pana acum. Era o lenesa desavarsita. Dabia daca se putea tine dupa fundul ei, da mite dupa fundul unui caine, ce naiba.
Continuand sa mangaie sor crestetul cainelui isi ridica privirea putin surprinsa asupra roscatului pe care-l ignorase pana acum. Canta destul de bine, uimitor de bine. Sincera, ea nu se descurca mai la nimic, asa ca se mira ea la randul sau cum altii reuseau. Dar stia ca nu toti erau la fel. Zambi dulce, satisfacuta, ducandu'si mana la ceafa, amintindu-si ca nu-l bagase in seama cu cateva momente in urma, si trecuse direct la tovarasul sau.
-Wow.. murmura destul de tare, dar totusi incercand sa nu-l deranjeze, privindui insistent degetele care se plimbau pe corzile chitarii.
Sus In jos
Daisuke Nakamura

Daisuke Nakamura


Posts : 48
Join date : 28/12/2011

Crowl back to your hideout. Empty
MesajSubiect: Re: Crowl back to your hideout.   Crowl back to your hideout. Icon_minitimeVin Dec 30, 2011 7:08 am

Auzi cum se miră şi schimbă brsc melodia, cu una mai agitată, adică "Zero" cântată de Anna Tsuchiya. Nu avea de gând să cânte versurile unei fete, dar continuă să apese corzile chitarei şi să o zdrăngăne cu gălăgie. Îşi aduse aminte de zilele în care cânta pe o scenă imensă cu mii de fete la picioarele lui. Oftă, lăsându-şi mâinile să cadă se pe grif.
" Ştiu, ştiu. Pe toate vă dau pe spate cu frumuseţea mea naturală ! " spun prefăcându-mă "modest" , flueirând ca Shade să se întoarcă la mine.
Sus In jos
Jasmine Kathelene Moore

Jasmine Kathelene Moore


Posts : 19
Join date : 28/12/2011
Age : 27

Crowl back to your hideout. Empty
MesajSubiect: Re: Crowl back to your hideout.   Crowl back to your hideout. Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 3:40 am

-Da da, frumusete naturala. Vezi sa nu! replica ironica in timp ce rase tare.
Tipul se cam umfla in pene, si asta putea sa observe orice fata de la kilometri intregi, dar, se pare, numai roscatul insusi nu'si dadea seama. Bruneta isi daduse ochii peste cap si se intoarse cu fata spre balustrada, rezemandu'si coatele de aceasta privind in zare in timp ce'si ciufulise putin parul. Ai fi zis ca tocmai se luptase cu cineva...
-Ce-ti place sa te mai umfli in pene. Sti, sincer, daca nu aveai chitara in brate puteam jura ca esti un curcan. replica cu zambetul pe buze intorcandu'si privirea asupra lui.
Sus In jos
Daisuke Nakamura

Daisuke Nakamura


Posts : 48
Join date : 28/12/2011

Crowl back to your hideout. Empty
MesajSubiect: Re: Crowl back to your hideout.   Crowl back to your hideout. Icon_minitimeDum Ian 01, 2012 9:56 am

Se uită urât la ea, ascultânu-i replicile tăioase. Se abţinu cu greu să nu îi spună vreo două despre cât e ea de 'umfltă în pene'. Se uită urât la brunetă, începând din nou să zdrăngăne melodia de dinainte de acea a Annei. Se lăsă pe spate, privind cerul. Apoi, când ajunse la refren, se plecă fără s vrea în faţă, ca un chitarist vocal ce este. La naiba cu ticurile lui.
" Mda, madam M-ai-cucerit-din-prima . "
Sus In jos
Jasmine Kathelene Moore

Jasmine Kathelene Moore


Posts : 19
Join date : 28/12/2011
Age : 27

Crowl back to your hideout. Empty
MesajSubiect: Re: Crowl back to your hideout.   Crowl back to your hideout. Icon_minitimeMar Ian 03, 2012 10:46 am

Isi dadu din nou ochii peste cap. Si cand se gandea ca poate el semana cu cainele..referindu'se aici la caracter, desigur, ceea ce parea putin absurd, dar se vedea ca nu erau amandoi din acelasi.."aluat".
-Vedeta.. replica usor sarcastica, intorcandu'se cu fata spre cainele lui.
Se lasa pe jos, in fund, trecandu'si incet si in mod repetat degetele subtiri pe crestetul cainelui, privindul bland si strambandu'se la roscat.
-Si vedeta aici de fata are un nume? il intreba fara sa-l mai priveasca, incercand sa para mai amabila, dar nici ea nu prea mai putea.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Crowl back to your hideout. Empty
MesajSubiect: Re: Crowl back to your hideout.   Crowl back to your hideout. Icon_minitime

Sus In jos
 
Crowl back to your hideout.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
xD :: Hotel . :: Terasa .-
Mergi direct la: