xD
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Anime RPG
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Curatenie generala

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Mark Keller

Mark Keller


Posts : 18
Join date : 28/12/2011

Curatenie generala Empty
MesajSubiect: Curatenie generala   Curatenie generala Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 5:33 am

Deja ma saturasem sa ma impiedic de niste chestii pe care nici nu stiam ca le am, sa caut prin toata casa un creion amarat sau sa ma trezesc plin de zgarieturi dimineata si sa aflu ca am dormit cu o foarfeca in pat., asa ca am hotarat sa fac putina curatenie. Era o misiune greu de indeplinit pentru ca tineam si la cea mai neinseamnata chestie si ma desparteam cu greu de ea. Blacky nu ma ajuta deloc, rupea sacii de gunoi si imprastia tot ce stransesem.
Sus In jos
Blaize Christopher
Admin
Blaize Christopher


Posts : 24
Join date : 28/12/2011

Curatenie generala Empty
MesajSubiect: Re: Curatenie generala   Curatenie generala Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 5:54 am

Era aproape ora 12 dupa-amiaza, desigur pentru mine lucrul asta insemna dimineata caci nu eram de departe cea mai matinala persoana. Am facut un dus rapid si m-am imbracat cu o pereche de blugi negri si cu un tricou de aceeasi nuanta, trezindu-mi in cele din urma si motanul ce inca statea tolanit in mijlocul patului. L-am luat in brate, netezindu-i blana alba cu varfurile degetelor. acesta torcand usor.
Am zambit in coltul gurii apoi am deschis usa, mergand hotarat spre usa vecinului de vis-a-vis si batand.
Sus In jos
Mark Keller

Mark Keller


Posts : 18
Join date : 28/12/2011

Curatenie generala Empty
MesajSubiect: Re: Curatenie generala   Curatenie generala Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 6:10 am

Degeaba ii fac morala motanului, ca el nu da nici doi bani pe mine. Am renuntat la idee si m-am indreptat catre usa, in timp ce incercam sa imi aranjez parul cat de cat, deoarece arata ca si cum ar fi trecut o tornada prin el. Am deschis usa si m-am asezat in dreptul ei, rezemat de cadrul acesteia.
Sus In jos
Blaize Christopher
Admin
Blaize Christopher


Posts : 24
Join date : 28/12/2011

Curatenie generala Empty
MesajSubiect: Re: Curatenie generala   Curatenie generala Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 10:05 am

Am asteptat pret de cateva secunde pana cand usa fu dechisa de tanar. Am afisat un zambet mare, saltand motanul la nivelul fetei sale, acesta ii trase o laba peste nas, lasandu-i doua dare rosii, ce-i drept motanul meu nu-l prea agreea.
-Neata, Mark! Ce mai faci? am intrebat pe un ton dulce, retragand motanul si apropiindu-ma mai mult de el. Pot sa intru, neh?
Sus In jos
Mark Keller

Mark Keller


Posts : 18
Join date : 28/12/2011

Curatenie generala Empty
MesajSubiect: Re: Curatenie generala   Curatenie generala Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 10:19 am

-Auuch! daca era ceva ce uram mai mult decat apa era motanul lui Chris. Iar ai adus micul monstru sa ma terorizeze? M-am dat din mijlocul usii pentru a-i face loc sa intre, ducandu-mi si mana la nas. Ma abtineam cu greu sa nu ii iau pisica si s-o arunc in toaleta. Totusi, incercam sa fiu o gazda buna asa ca am afisat un zambet larg.
Sus In jos
Blaize Christopher
Admin
Blaize Christopher


Posts : 24
Join date : 28/12/2011

Curatenie generala Empty
MesajSubiect: Re: Curatenie generala   Curatenie generala Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 10:28 am

-Thanks! am replicat cam amuzat de replica sa si oarecum uimit de abtinerea sa, stiam prea bine cat de mult se "iubeau" cei doi.
Am inaintat in incapere, punand ghemtocul de blana pe marginea patului, aplecandu-ma si soptindu-i in dreptul urechii:
-Du-te si cauta-l pe Blacky, aveti treburi neterminate, neh?
M-am indepartat apoi, indreptandu-ma spre Mark si agatandu-mi bratele dupa gatul sau, zambindu-i dulce si privindu-l adanc in ochi.
-Ti-am lipsit neh? Nu-mi dai un pupic?
Sus In jos
Mark Keller

Mark Keller


Posts : 18
Join date : 28/12/2011

Curatenie generala Empty
MesajSubiect: Re: Curatenie generala   Curatenie generala Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 11:05 am

-Ceeee? Tine-ti fiara aia langa tine, eu nu vreau sa raman fara Backy asa devreme. Stii cat mi-a luat sa-l conving sa se dea jos de pe sifonier ultima data???? Incercam sa ii evit privirea, dar era foarte greu. Era genul de persoana care te convingea printr-o singura privire. Profitand de ocazie, l-am luat in brate, inchizand usa in urma cu piciorul.
Sus In jos
Blaize Christopher
Admin
Blaize Christopher


Posts : 24
Join date : 28/12/2011

Curatenie generala Empty
MesajSubiect: Re: Curatenie generala   Curatenie generala Icon_minitimeJoi Dec 29, 2011 6:22 am

Am inceput sa rad zgomotos cand am auzit faza cu motanul, chiar as fi vrut sa fiu de fata. Dar am revenit brusc la expresia initiala caci trebuia sa-l conving in cele din urma. Nu am primit insa ceea ce doream caci m-am imbratisat, inchizand usa cu piciorul.
-De ce trisezi? am intrebat, bosumflandu-ma. Eu vreau un pupic...
Intre timp motanul meu il gasi pe Blacky intr-unul din saci si incepu sa fuga dupa el prin incapere.
Mi-am pus bratele pe spatele sau, strangand materialul bluzei intre degete incercand sa-i directionez atentia in acel loc, profitand de acest fapt si lipindu-mi buzele de gatul sau, muscandu-l.
Sus In jos
Mark Keller

Mark Keller


Posts : 18
Join date : 28/12/2011

Curatenie generala Empty
MesajSubiect: Re: Curatenie generala   Curatenie generala Icon_minitimeJoi Dec 29, 2011 11:05 am

In minte mi-a aparut din nou imaginea lui Blacky pe dulap, terifiat dupa timpul petrecut cu fiara lui Chris. Mi-era mila de el, dar mi-era si mie frica sa intru in razboi cu monstrul acela.
-Auch!!!!Muscatura lui m-a adus la realitate, era mai rau ca pisica lui, asta era clar. L-am dat jos imediat, apoi mi-am dus mana dreapta la locul unde ma muscase.
-Ce se aseamana, se aduna.
Sus In jos
Blaize Christopher
Admin
Blaize Christopher


Posts : 24
Join date : 28/12/2011

Curatenie generala Empty
MesajSubiect: Re: Curatenie generala   Curatenie generala Icon_minitimeJoi Dec 29, 2011 11:25 am

Am ras subtil, lingandu-mi buzele si privindu-i atent orice miscare.
-Eu ti-am cerut doar un pupic, dar daca tu esti zgarcit, am scos limba la el, dorind sa-i faca in ciuda pentru ca eram suparat ca se purta atat de rece cu mine.
-Tot ce se poate....
Am lasat un oftat sa-mi scape printre buze apoi am aruncat din chestiile ce erau imprastiate prin pat si m-am trantit pe suprafata moale, urmarind motanii. Aproape ca reusise sa-l prinda, insa Blacky, ca de obicei se urcase speriat in capul lui Mark.
Sus In jos
Mark Keller

Mark Keller


Posts : 18
Join date : 28/12/2011

Curatenie generala Empty
MesajSubiect: Re: Curatenie generala   Curatenie generala Icon_minitimeJoi Dec 29, 2011 11:51 am

-Ce am facut sa merit asta? Blacky nu se urca asa usor, ci imi lasa si niste urme frumoase pe maini si pe gat. El statea si urmarea spectacolul, n-avea nicio treaba.
-Eu sunt rece cu tine? Dar tu? nu te-ai intrebat niciodata de ce? Motanul lui ne tot dadea tarcoale, cred ca eu eram mai speriat decat Blacky,
Sus In jos
Blaize Christopher
Admin
Blaize Christopher


Posts : 24
Join date : 28/12/2011

Curatenie generala Empty
MesajSubiect: Re: Curatenie generala   Curatenie generala Icon_minitimeJoi Dec 29, 2011 12:00 pm

Nu i-am raspuns nici macar la o intrebare ci m-am facut confortabil, strangand o perna in brate si privind amuzat show-ul, stiam prea bine cat de mult imi iubeau amandoi motanul, dar imi era mila de el caci imi amintea de mine, noi eram singurii idioti care cerseam afectiune. Mi-am muscat buza inferioara din cauza frustrarii, gandindu-ma cateva momente.
-Awww, ce dragut! am replicat apoi pe un ton sadic in timp ce ghemotocul alb de blana incepuse sa se agate de pantalonii lui Mark.
-Mai ai putin iubire, stiu ca poti!
Sus In jos
Mark Keller

Mark Keller


Posts : 18
Join date : 28/12/2011

Curatenie generala Empty
MesajSubiect: Re: Curatenie generala   Curatenie generala Icon_minitimeJoi Dec 29, 2011 12:18 pm

Deja devenea enervant, dar lui i se potrivea. Ma saturasem de razboiul asta, asa ca l-am luat pe Blacky si l-am aruncat in pat, peste Chris. Apoi l-am luat si pe motanul alb de labe, uitandu-ma fix in ochii lui. Avea o privire infricosatoare, parca era posedat. Prin minte mi-au trecut mai multe moduri de a ma razbuna.
-Putem sa purtam o conversatie ca doi oameni normali, fara animale malefice prin jur?
Sus In jos
Blaize Christopher
Admin
Blaize Christopher


Posts : 24
Join date : 28/12/2011

Curatenie generala Empty
MesajSubiect: Re: Curatenie generala   Curatenie generala Icon_minitimeJoi Dec 29, 2011 12:25 pm

-Nope, nu cred ca putem...am mormait, schimband perna din bratele mele cu motanul cel negru, netezindu-i usor blana cu varfurile degetelor, macar lui ii placea de mine.
Nemo continua sa se uite urat la tanar, dand enervat din labute si zgarindu-l pe maini.
-Sper ca n-ai de gand sa-l ranesti, nu? am intrebat pe un ton sever, stiind ca i-ar placea sa-mi chinuie ghemotocul de blana, dar cu siguranta nu va reusi asta atata timp cat eu eram acolo.
M-am pus pe burta, ridicandu-l in sus pe Blacky si privindu-l curios in ochi apoi l-am asezat pe pipetul meu.
-Ce zici? Vrei sa fii nevasta mea? am zis pe un ton glumet.
Sus In jos
Mark Keller

Mark Keller


Posts : 18
Join date : 28/12/2011

Curatenie generala Empty
MesajSubiect: Re: Curatenie generala   Curatenie generala Icon_minitimeJoi Dec 29, 2011 1:34 pm

-Ce? Casatorie? Nici sa nu va ganditi! Deja pisica lui imi distrugea viata putin cate putin, dupa parerea mea. Am oftat lung, continuand sa tin motanul alb cum puteam ca nu statea locului, m-am apropiat de pat, privindu-l putin pe Blacky, apoi i-am schimbat, recapatandu-mi pisoiul.
-Ti-a facut ceva fiara asta?
Sus In jos
Blaize Christopher
Admin
Blaize Christopher


Posts : 24
Join date : 28/12/2011

Curatenie generala Empty
MesajSubiect: Re: Curatenie generala   Curatenie generala Icon_minitimeJoi Dec 29, 2011 2:04 pm

-De ce nu? Blacky ma place...am mormait bosumflat si incruntand din sprancene.
Mi-am luat pisoiul inapoi, incepand sa-l mangai pe burtica, acesta incepand sa toarca fericit.
-Ooo, mai nou sunt si fiara? am intrebat sictirit, apucand de coltul unei perne cu mana libera si aruncand-o direct in fata tanarului.
Sus In jos
Mark Keller

Mark Keller


Posts : 18
Join date : 28/12/2011

Curatenie generala Empty
MesajSubiect: Re: Curatenie generala   Curatenie generala Icon_minitimeJoi Dec 29, 2011 2:19 pm

-Cum am mai spus, ce se aseamana se aduna! Te vei schimba vreodata? Ma saturasem de discutia asta care parea ca nu se mai sfarseste. M-am asezat pe parchet, in fund, langa perna pe care mi-o aruncase in fata, cu Blacky langa mine. Nu mai aveam chef de jocuri copilaresti,
Sus In jos
Blaize Christopher
Admin
Blaize Christopher


Posts : 24
Join date : 28/12/2011

Curatenie generala Empty
MesajSubiect: Re: Curatenie generala   Curatenie generala Icon_minitimeJoi Dec 29, 2011 2:28 pm

-Nope, nicio sansa! Nu ma voi schimba, te deranjeaza chiar atat de tare? m-am cam rastit la el, deja faza cu domnul serios nu-l prindea bine deloc si devenea enervant.
Am oftat, incepand sa ma rostogolesc prin pat cu motanul strans lipit de piept si inconjurat de bratele mele, saracul cred si eu ca ametise asa ca i-am dat drumul in cele din urma. Aceste astepta putin langa mine apoi daca a vazut ca nu mai sunt un titirez se puse in poala mea, frecandu-si capul de abdomenul meu, cerand sa fie alintat. Cred ca eu eram mai rau ca motanul ala, dar macar el era mai norocos.
Sus In jos
Mark Keller

Mark Keller


Posts : 18
Join date : 28/12/2011

Curatenie generala Empty
MesajSubiect: Re: Curatenie generala   Curatenie generala Icon_minitimeJoi Dec 29, 2011 2:42 pm

-Facem pace? M-am plictisit. Am oftat din nou, mangaindu-l pe Blacky pe burta. In ultima vreme imi pierdusem entuziasmul de tot, nu mai aveam chef de nimic, iar prezenta lui Chris ma incomoda si mai mult, dar in acelasi timp ma facea si fericit. M-am ridicat si m-am asezat langa el in pat, avand grija sa imi tin motanul departe de ei doi.
-Chiar imi pare bine sa te vad.
Sus In jos
Blaize Christopher
Admin
Blaize Christopher


Posts : 24
Join date : 28/12/2011

Curatenie generala Empty
MesajSubiect: Re: Curatenie generala   Curatenie generala Icon_minitimeJoi Dec 29, 2011 2:51 pm

Nu i-am raspuns, nu aveam de gand sa faceam atat de usor pace, da, recunosc ca sunt mai mult decat incapatanat, dar cum am mai zis nu am niciun gand de vreo schimbare.
Se aseza in pat, langa mine in cele din urma, avand totusi grija ca motanul lui sa fie ceva mai departe, tinea chiar asa mult la blanosul ala? Si pana la urma nu-i facuse mare lucru ca sa fie atat de speriat de bombe.
-Da? Ti-a luat cam mult sa realizezi asta! mi-am ridicat privirea spre el, analizandu-l cu atentie.
-Da tu ce-ai? Esti mahmur? am intrebat cu o usoara tenta de ingrijorare caci nu parea in apele lui domnul asta matur.
Sus In jos
Mark Keller

Mark Keller


Posts : 18
Join date : 28/12/2011

Curatenie generala Empty
MesajSubiect: Re: Curatenie generala   Curatenie generala Icon_minitimeJoi Dec 29, 2011 3:05 pm

Dupa ce mi-a spus seriozitatea mi-a disparut instantaneu. In viata mea incercam sa fiu o data serios si atunci se trezeste cineva sa spuna tampenii.
-Bine, gata! Eu am incercat, renunt. Vad ca nu esti multumit de nimic. M-am ridicat din pat si am intrat in bucatarie, daca mai stateam acolo mult iesea rau.
Sus In jos
Blaize Christopher
Admin
Blaize Christopher


Posts : 24
Join date : 28/12/2011

Curatenie generala Empty
MesajSubiect: Re: Curatenie generala   Curatenie generala Icon_minitimeVin Dec 30, 2011 1:28 am

M-am bosumflat din nou din cauza replicii sale si mai ales pentru ca m-a lasat singur in camera. Eu unul nu prea mai intelegeam nimic din toata treaba asta.
Mi-am strans ghemotocul de blana in brate si m-am ridicat din pat.
-Pai...cred ca ar trebui sa plecam si noi...i-am soptit motanului apoi m-am indreptat spre usa si am parasit incaperea.
Sus In jos
Mark Keller

Mark Keller


Posts : 18
Join date : 28/12/2011

Curatenie generala Empty
MesajSubiect: Re: Curatenie generala   Curatenie generala Icon_minitimeVin Dec 30, 2011 1:49 am

Asteptarea parca ma omora, nu mai aveam rabdare sa vad ce reactie are asa ca am venit langa usa, sa arunc o privire. Nu mai era nimeni. De data asta puteam sa las orgoliul la o parte si sa o iau de la capat. Am iesit pe hol, trandind usa in urma mea, sperand ca il pot prinde din urma, habar nu aveam unde locuia.
Sus In jos
Blaize Christopher
Admin
Blaize Christopher


Posts : 24
Join date : 28/12/2011

Curatenie generala Empty
MesajSubiect: Re: Curatenie generala   Curatenie generala Icon_minitimeVin Dec 30, 2011 1:57 am

Am auzit usa deschizandu-se din nou in urma mea, probabil l-a ros prea tare curiozitatea.
Am inaintat la fel de incet, intrandand in camera de vis-a-vis si trantindu-i usa in nas. Daca ma gandeam mai bine nici macar nu stia unde locuiesc, nu venise niciodata in vizita, doar eu il sacaiam toata ziua.
-Ti-e foame? am intrebat motanul pentru ca mie imi cam era, nici nu mancasem inainte sa merg la el.
Sus In jos
Mark Keller

Mark Keller


Posts : 18
Join date : 28/12/2011

Curatenie generala Empty
MesajSubiect: Re: Curatenie generala   Curatenie generala Icon_minitimeVin Dec 30, 2011 2:02 am

-Auch! Mi-am dus mana la nas, usa aia chiar nu era moale. Se pare ca ramasesem pe afara. De data asta se suparase rau pe mine, dar nu aveam de gand sa renunt. M-am asezat langa usa, pana la urma va iesi afara. Era chiar confortabil pe jos. Din cand in cand mai ciocaneam in usa, poate i se facea mila de mine.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Curatenie generala Empty
MesajSubiect: Re: Curatenie generala   Curatenie generala Icon_minitime

Sus In jos
 
Curatenie generala
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
xD :: Hotel . :: Apartamente .-
Mergi direct la: