xD
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Anime RPG
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 You'll have to pay for

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Hibari Kyoya

Hibari Kyoya


Posts : 6
Join date : 28/12/2011

You'll have to pay for Empty
MesajSubiect: You'll have to pay for   You'll have to pay for Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 5:48 am

Paşii apăsaţi îşi făcură simţită prezenţa pe străzile pustii, rafalele de vânt acompaniindu-i. Doar sunetul brichetei ce se aprinse, apoi un nor de fum înălţându-se spre cer. Starea foarte relaxată şi liniştită a lui Hibari putea să te molipsească, nimic nu avea să-i strice acea dispoziţie. Brunetul trase vicios din tutunul său, încă neînţelegând cum de ajunse la un asemenea gest, dar nu-l deranja absolut deloc. Se opri în cele din urmă în loc, ridicând privirea spre cer şi privi lung în sus, fără vreun motiv anume, nu căzuse pe gânduri, doar aşa simţea să o facă. Nu după câteva clipe în care părea hipnotizat, o luă din nou la pas, afundându-şi mâna stângă în buzunarul blugilor în timp ce cu cealaltă ţinea cu mare atenţie ţigara nu demult începută.
Sus In jos
Jasmine Kathelene Moore

Jasmine Kathelene Moore


Posts : 19
Join date : 28/12/2011
Age : 27

You'll have to pay for Empty
MesajSubiect: Re: You'll have to pay for   You'll have to pay for Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 6:01 am

Ofta usor, cutreierand strazile cu pasi mici de minute bune. Se intorsese de la academie, dupa ce colindase in lung si-n lat, ba mai nimerind in debaraua ingrijitorului, ba gresind salile, si uite asa se scursese ziua ei obositoare. Isi trecu mana prin par asezandu'si repede hainele. Acum era hotarata sa se intoarca la hotel, in patul in care'i era destinat, la caldurica.
Sus In jos
Hibari Kyoya

Hibari Kyoya


Posts : 6
Join date : 28/12/2011

You'll have to pay for Empty
MesajSubiect: Re: You'll have to pay for   You'll have to pay for Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 6:32 am

Se hotărâ la un moment dat, după câteva minute bune în care se plimbă, să se aşeze pe o bancă, în dreptul unui parc. Ridică scurt din umeri, ţinând tutunul între buze, şi fără vreo altă mişcare sau vreun cuvânt, se aşeză liniştit pe obiectul de lemn, relaxându-se complet în acel moment. Să fi fost sincer, chiar nu avea nevoie de cine ştie ce lucru, doar linişte, iar acest lucru îl bine-dispunea mereu, într-un fel sau altul. Acum îşi lăsă degajat chipul pe spate, închizând treptat ochii şi inspiră cât putu el de adânc..
Sus In jos
Jasmine Kathelene Moore

Jasmine Kathelene Moore


Posts : 19
Join date : 28/12/2011
Age : 27

You'll have to pay for Empty
MesajSubiect: Re: You'll have to pay for   You'll have to pay for Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 7:08 am

La cat de obosita era, nu mai dura mult si Kathelene se si impiedica, cazand pe jos, in genunchi. Ochelarii subtiri ii si cazusera. De fapt, folosea ochelarii doar pentru a vedea la distanta, dar mai ales acum cand era noapte nu putea observa mare lcuru, plus ca se putea astepta la orice. Ramanad asa in genunchi, pe jos, incepuse sa'si caute ochelarii pe jos, pipaind asfaltul, murdarindu'si hainele.
Sus In jos
Hibari Kyoya

Hibari Kyoya


Posts : 6
Join date : 28/12/2011

You'll have to pay for Empty
MesajSubiect: Re: You'll have to pay for   You'll have to pay for Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 7:28 am

Brusc, liniştea lui fu perturbată. Se încruntă uşor, ridicând treptat privirea şi se uită în jur, ochii săi cenuşii oprindu-se asupra unei fete. Clătină din cap şi o urmări preţ de câteva secunde, de regulă nu se chinuia să ridice nici măcar un deget dar totuşi, nu putea să o lase chiar aşa. Oftă scurt, ţinând ţigara între buze, şi, în cele din urmă se ridică alene de pe bancă, păşind către acea fată.
Nu scoase nici un cuvânt, doar se aplecă şi îi lua ochelarii de pe jos, întinzându-i încet către ea.
Sus In jos
Jasmine Kathelene Moore

Jasmine Kathelene Moore


Posts : 19
Join date : 28/12/2011
Age : 27

You'll have to pay for Empty
MesajSubiect: Re: You'll have to pay for   You'll have to pay for Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 7:40 am

Tanara ridica repede mainile pana cand intalni o alta mana, probabil unui tip dupa ce o pipai mai bine. Se incrunta la randul sau, vazand si simtind ca ii luase ochelarii. Dupa ce'i lua repede ii aseza delicat pe nasul sau mic si subtire, studiindul apoi pe tipul din fata ei. Stramba usor din nas cand simti fumul de la tutun. In general nu'i placeau tigarile dar nu putea reprosa nimic. Baiatul o ajutase.
Se ridica repede in picioare, preocupata sa-si scuture si sa-si aranjeze fusta si bluza, fara sa'si mai ridica privirea asupra lui.
-Hmmm..mersi!
Sus In jos
Hibari Kyoya

Hibari Kyoya


Posts : 6
Join date : 28/12/2011

You'll have to pay for Empty
MesajSubiect: Re: You'll have to pay for   You'll have to pay for Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 9:44 am

O privi scurt pe bruneta din faţa lui, arcuindu-şi uşor sprânceana dreaptă. Trase la fel de vicios din tutun pentru o ultimă dată, începând a face cercuri de fum în aer, ca mai târziu să arunce chiştocul la un coş de gunoi. Nu se strofoca să-i zică ceva şi aşa era preocupată cu ale ei, iar dânsul cu ale lui. Doar gesticulă din mână ca şi când nu ar fi fost vreo problemă şi se întoarse uşor pe călcâie. Îşi aranjă mai bine hanoracul pe umeri şi încet-încet, o luă din nou la pas.
Sus In jos
Jasmine Kathelene Moore

Jasmine Kathelene Moore


Posts : 19
Join date : 28/12/2011
Age : 27

You'll have to pay for Empty
MesajSubiect: Re: You'll have to pay for   You'll have to pay for Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 10:03 am

Cum termina repede cu hainele sale isi ridica repede privirea, privindul pe tip cum se indeparta. Isi duse mana la ceafa, inca ramanand cu privirea poticnita asupra lui. Se mire insa ca el nu zisese nimic. De fapt, ce ar fi putut sa zica? Fata doar ii rapise un singur moment pentru ai da ochelarii. Nu conta prea mult. Dadu din umeri si se intoarse cu spatele, ramanand insa usor pe ganduri.
-Hehh, cred ca nu sunt singura care a avut o zi grea. replica in soapta, mai mult pentru sine.
Sus In jos
Hibari Kyoya

Hibari Kyoya


Posts : 6
Join date : 28/12/2011

You'll have to pay for Empty
MesajSubiect: Re: You'll have to pay for   You'll have to pay for Icon_minitimeJoi Dec 29, 2011 12:57 pm

O privi scurt peste umăr pe tânăra brunetă, doar pentru câteva secunde, păşind la fel de încet şi de relaxat. Îşi îndreptă din nou ochii cenuşii înspre drum, fără a mai schiţa vreun gest, simţind din nou nevoia de a fuma dar îşi propuse în gând ca cel puţin peste o oră să se reapuce. Inspiră adânc, cât putu el de adânc apoi îşi îndesă mâinile în buzunarele jachetei şi înaintă agale pe strada pustie, acum ducând înspre parc.
Sus In jos
Jasmine Kathelene Moore

Jasmine Kathelene Moore


Posts : 19
Join date : 28/12/2011
Age : 27

You'll have to pay for Empty
MesajSubiect: Re: You'll have to pay for   You'll have to pay for Icon_minitimeVin Dec 30, 2011 1:17 am

Tanara isi ciufuli putin parul, ramanand pe ganduri. Si daca, totusi, nu s-ar duce inca spre "casa"? Se intoarse repede, ramanand tacuta, insa un mic zambet incoltise din nou pe buzele ei. Cu pasi mici si lenti isi reincepu plimbarea, dar de data asta, pe urmele tanarului de mai devreme, oarecum curioasa incercand sa previna orice zgomot care ar putea s'o de-a de gol. Si chiar daca ar fi prins-o, ce conta? Adica, era un loc public, corect? Il privea atenta cum inainta, pastrand o distanta considerabila.
Sus In jos
Continut sponsorizat





You'll have to pay for Empty
MesajSubiect: Re: You'll have to pay for   You'll have to pay for Icon_minitime

Sus In jos
 
You'll have to pay for
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
xD :: Înafara oraşului . :: Străzile .-
Mergi direct la: