xD
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Anime RPG
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 November Rain

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Akiyama Mio

Akiyama Mio


Posts : 9
Join date : 28/12/2011
Location : In youre pants! :]

November Rain Empty
MesajSubiect: November Rain   November Rain Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 11:45 pm

Ora 15,30

Mio mergea cu pasi lenti fiind totusi destul de nervoasa, indreptandu-se spre sala de detentie. Nici ea nu stia ce cauta acolo. Doar pentru ca nu a sters o tabla? Asta-i buna. Deshcise usa larg murmurand un 'Buna ziua' dar spre surprinderea ei nu era nimeni. Ridica scurt din umeri lasandu-si geanta pe una din banci apoi isi propti coatele pe pervazul geamului. Ofta scurt, privind cu ochi mari si negrii cerul.
Sus In jos
Daisuke Nakamura

Daisuke Nakamura


Posts : 48
Join date : 28/12/2011

November Rain Empty
MesajSubiect: Re: November Rain   November Rain Icon_minitimeJoi Dec 29, 2011 12:08 am

O fată intră în clasă, îi auzi glasul enervant. Se ridică de la geamul de lângă catedră, sruncând mucul ţigării pe geam. O anariză din cap până în picioare, gândindu-se dacă ar mai avea timp de o ţigară înainte să vină proful. Nu avea niciun ceas la el. Îşi duse mâna al buzunar şi scoase telefonul. Şi jumate. Oh, mai e timp. Aruncă telefonul la loc în buzunarul blugilor şi scoase pachetul de ţigări şi o brichetă.
" Se presupune că încă nu sunt aici... " spuse către fată, întorcându-se pe geam.
Sus In jos
Akiyama Mio

Akiyama Mio


Posts : 9
Join date : 28/12/2011
Location : In youre pants! :]

November Rain Empty
MesajSubiect: Re: November Rain   November Rain Icon_minitimeJoi Dec 29, 2011 12:55 am

- Oh, scuze! Nu te-am observat!, isi trecu mana prin parul sau negru si lung. Buna si tie, schita un zambet micut si dulce in coltul gurii. Era asa de aeriana incat nici nu observa persoanele din jurul ei. La ce se gandi ea era detentia asta stupida. Nu vroia sa ramana aici doar pentru o tabla. Dar ce era sa faca? Nimic.
Sus In jos
Daisuke Nakamura

Daisuke Nakamura


Posts : 48
Join date : 28/12/2011

November Rain Empty
MesajSubiect: Re: November Rain   November Rain Icon_minitimeJoi Dec 29, 2011 1:05 am

Dădu din mână către ea, schiţând un zâmbet din colţul gurii, savurând ţigara pe care o avea între buzele ademenitoare. Se aşeză pe pervazul larg, uitându-se la fată. Dintr-o privire putea spune că e al naibii de aeriană şi împăştiată. Vorba aceea, şi-ar uita capul în autobuz dacă nu era lipit de corp. Se uită pe geam, către vremea caldă de afară. Înjură ziua în care îi plesni lui prin cap că merită să îi faci circ profei de latină.
Sus In jos
Akiyama Mio

Akiyama Mio


Posts : 9
Join date : 28/12/2011
Location : In youre pants! :]

November Rain Empty
MesajSubiect: Re: November Rain   November Rain Icon_minitimeJoi Dec 29, 2011 1:13 am

Numai spuse nimic. Era asa de tacuta... . Era asa liniste. Perfect ar putea spune dar nu putea sa stea asa. Isi indrepta pasii spre aceasta intinzand mana prieteneste si schita un zambet larg.
- Mio! , se prezenta bruneta strambandu-si nasul intr-un mod copilaresc.
Sus In jos
Daisuke Nakamura

Daisuke Nakamura


Posts : 48
Join date : 28/12/2011

November Rain Empty
MesajSubiect: Re: November Rain   November Rain Icon_minitimeJoi Dec 29, 2011 1:46 am

Îşi strigase numele. Se întoarse către ea, privind-o în ochii albaştri. Zâmbise uşor, dând mâna cu ea.
" Dae... " spuse el încet, scutuându-şi capul ca să aranjeze claia roşcată. Aruncă ţigara neterminată pe geam, apoi îl închise. Era sigur că nu va ajunge să o termine niciodată. Îşi ridică chitara apoi se duse în ultima bancă de lângă geam. Locul lui preferat.
Sus In jos
Continut sponsorizat





November Rain Empty
MesajSubiect: Re: November Rain   November Rain Icon_minitime

Sus In jos
 
November Rain
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
xD :: Academia . :: Sala de detenţie .-
Mergi direct la: