xD
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Anime RPG
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Red pipes.

In jos 
AutorMesaj
William I. Warhammer

William I. Warhammer


Posts : 28
Join date : 31/12/2011

Red pipes. Empty
MesajSubiect: Red pipes.   Red pipes. Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 2:40 am

William inchise usa de la propria-i casa si traversa holul si sufrageria, ajunga langa bucatarie. Isi lua din bar o sticla de Jack Daniels, pe care o deschise si isi turna in pahar. Will se tranti pe canapea, privind tavanul plictisit. Abea se mutase si casa avea nevoie din nou sa fie curatata. Tanarul cu parul argintiu ofta si isi spuse in gand ca o sa trebuiasca o menajera. Inchise ochii pentru putin timp si parca asteppta ceva. Ce? Nu stia cu siguranta, poate sa apara cineva. Sau sa il gaseasca pe saracul Abu, care probabil era pe la etaj, dormind. Deschise ochii de un rosu intens si ofta plictisit. Trebuia sa mai schimbe din acea monotonie.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Red pipes. Empty
MesajSubiect: Re: Red pipes.   Red pipes. Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 3:00 am

Valentine ieşi din casă , trântind uşa în urma ei .
" Nu vin nicăieri ! Am dreptul măcar la o zi de odihnă . Cheam - o pe Valerie ! " exclamă enervată şi închise telefonul . Ochii îi sclipiră şi privi în jur . Îi era dor de Will . Trase aer în piept şi se îndreptă spre casa lui . Trase aer în piept şi traversă strada . Intră în casa prietenului ei , fără a bate la uşă . " Will , eşti acasă ? " strigă , privind în jur . Avea nevoie de o îmbrăţişare de la el .
Sus In jos
William I. Warhammer

William I. Warhammer


Posts : 28
Join date : 31/12/2011

Red pipes. Empty
MesajSubiect: Re: Red pipes.   Red pipes. Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 3:06 am

Pusese piciorul pe prima treapta a scarilor, dorind sa urce pana la Abu, insa auzi usa si se razgandii automat, intorcandu-se cu fata inspre intrare. O vazu pe rozalia lui in prag, si traversa sufrageria si holul pana ajunse la ea.
- Sunt aici, cherr', ii zise si isi deschise bratele, asteptand ca ea sa-i sara la gat, exact ca de fiecare data. Afisa zambetul acela larg, pe care i-l adresa doar ei.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Red pipes. Empty
MesajSubiect: Re: Red pipes.   Red pipes. Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 3:18 am

Îi zâmbi cu afecţiune şi apoi fugi , sărindu - i în braţe . Îşi ascunse chipul la pieptul lui , trăgând aer în piept . Zâmbi simţind acelaşi parfum pe care ea îl adora şi se lăsă învăluită de căldura braţelor lui . Ridică privirea şi - l sărută pe obraz , prinzându - se de gâtul lui .
" Ce dor mi - a fost de tine " , spuse pe un ton plâgăcios , şi începu să se legene uşor în braţele lui .
Sus In jos
William I. Warhammer

William I. Warhammer


Posts : 28
Join date : 31/12/2011

Red pipes. Empty
MesajSubiect: Re: Red pipes.   Red pipes. Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 3:21 am

-Si mie, Valy, de tine. ii raspunse William si o stranse mai tare in brate, sarutand-o pe crestetul capului. Deci el nu asteptase degeaba sa apara cineva sa schimbe monotonia. O astepta defapt pe ea. Ofta din toti rarunchii si o stranse mai tare in brate.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Red pipes. Empty
MesajSubiect: Re: Red pipes.   Red pipes. Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 3:42 am

" Şi d - aia ai plecat ? " întrebă şi - l lovi în umăr , privindu - l dezamăgită în ochi . Atâţia ani de când plecase şi nici măcar un telefon . " Cum ai putut să faci asta ? M - ai lăsat singură când ei au murit " , adăugă şi - şi lăsă capul în jos , suspinând . Îşi acoperi chipul cu ambele palme . Se dădu câţiva paşi în spate , suspinând încet . Aşa era de fiecare dată când îşi amintea de părinţii ei .
Sus In jos
William I. Warhammer

William I. Warhammer


Posts : 28
Join date : 31/12/2011

Red pipes. Empty
MesajSubiect: Re: Red pipes.   Red pipes. Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 3:49 am

-M-a sunat Rui tarziu sa-mi zica. Si mama mea era in spital, a fost doua luni in coma. Mi-a fost frica pentru ea. ii spuse tanarul si ii mangaie usor obrazul, apropiindu-se mai mult de ea. Nu m-am putut intoarce, rusii nu mai lasau oamenii sa treaca de granita lor. continua argintiul si ofta.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Red pipes. Empty
MesajSubiect: Re: Red pipes.   Red pipes. Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 3:55 am

" Eu am ştiut să fiu alături de tine , dar tu ... tu n - ai dreptul să te întorci aici . Trebuia să rămâi acolo " , spuse şi - şi întoarse capul , ferindu - se de atingerea lui . Dacă continua să stea aproape de el ştia că se va amăgi din nou , şi toate astea pentru nimic . " Mi - a spus Valerie de logodnica ta " , zise zâmbind cu greutate . Îl privi în ochi , jucându - se cu o şuviţă de păr .
Sus In jos
William I. Warhammer

William I. Warhammer


Posts : 28
Join date : 31/12/2011

Red pipes. Empty
MesajSubiect: Re: Red pipes.   Red pipes. Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 3:59 am

Stia ca mai devreme sau mai tarziu Valerie ii va spune tinerei despre logodnica lui. Ofta si isi lasa mainile pe langa corp, ochii sai rosii analizand podeaua. Trase aer in piept si apoi isi aprinse o tigare.
-Ea... Nu mai conteaza. Nu merita sa fie numita nici macar 'femeie'.ii zise si dadu drumul fumului afara. N-o sa te oblig sa stai, stiu ca te-am ranit mult, da' sper sa ma intelegi si pe mine. relua el si ochii sai o analizara din nou.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Red pipes. Empty
MesajSubiect: Re: Red pipes.   Red pipes. Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 4:08 am

I se rupse inima când auzi că nu neagă . Îşi îmbrăţişă trupul sfârşită . Se simţea trădată .
" Deci gata , aici se încheie totul nu ? Nu contează dar a reuşit ceva ce eu n - am putut în atâta timp " , zise şi râse sarcastic , privind podeaua . Ea rămăsese micuţa " Valy " şi atât . Sora lui mai mică , dar ea ... ea era sătulă de alţi fraţi . Avea unu , nu - i mai trebuia .
Sus In jos
William I. Warhammer

William I. Warhammer


Posts : 28
Join date : 31/12/2011

Red pipes. Empty
MesajSubiect: Re: Red pipes.   Red pipes. Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 4:13 am

-Faci lucrurile prea grele, cherie. Stii ca mi-ar fi fost greu sa am o relatie cu tine, la cat de nestatornic sunt. Te-as fi ranit... Will facu o pauza si isi ridica privirea inspre ea, apoi continua: Si nu mai vreau s-o fac a doua oara.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Red pipes. Empty
MesajSubiect: Re: Red pipes.   Red pipes. Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 4:22 am

" Te urăsc . Nu vrei să mă răneşti , dar asta faci . Cu ce a fost ea mai bună ca mine ? Eu am fost mereu proasta care te - a ajutat şi ţi - a stat alături . Asta sunt eu pentru tine " , spuse pe un ton rece şi - l privi în ochi dezamăgită . Pufni . " Trebuia să mă gândesc că tu nu te vei uita niciodată la mine . Că voi fi pentru tine doar o puştoaică la care să te plângi când ai probleme " , adăugă şi se întoarse pe călcâie .
Sus In jos
William I. Warhammer

William I. Warhammer


Posts : 28
Join date : 31/12/2011

Red pipes. Empty
MesajSubiect: Re: Red pipes.   Red pipes. Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 4:30 am

O prinse de umeri si ii lipi spatele de pieptul lui, tinand-o langa el. Isi lasa capul pe umarul ei. Nu dorea sa mai fie suparata pe el, dar nu putea sa-i zica ca tine prea mult la ea, mai mult decat la o simpla prietena sau sora. O imbratisa mai tare.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Red pipes. Empty
MesajSubiect: Re: Red pipes.   Red pipes. Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 4:39 am

" Lasă - mă Will . Nu - mi îngreuna mai mult situaţia . Cum crezi că m - am simţit când Valerie mi - a spus că te - ai logodit ? Iar pe mine m - ai uitat ... " , spuse şi cuvintele i se pierdură , când simţi un nod în gât , ce o avertiza că dacă va continua aşa , va începe să plângă . Nu că ar fi prima dată în ultimele zile . Îşi lăsă capul în jos , privindu - i mâinile ce - i înconjura trupul . Trebuia să profite cât mai avea de el , căci ştia că în curând toate astea se vor termina .
Sus In jos
William I. Warhammer

William I. Warhammer


Posts : 28
Join date : 31/12/2011

Red pipes. Empty
MesajSubiect: Re: Red pipes.   Red pipes. Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 4:44 am

-Nu am vrut sa ma logodesc cu ea, dar aveam nevoie de cetatenie rusa. ii spuse, incercand s-o imbuneze. Ofta. Stia ca facuse o greseala. Isi stranse mai mult degetele in jurul ei, inhalandu-i parfumul dulce de vanilie. Cat de prost putuse sa fie s-o ia pe Mary, in locul lui Vall a lui?
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Red pipes. Empty
MesajSubiect: Re: Red pipes.   Red pipes. Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 4:51 am

" De ce naiba te - ai întors ? Trebuia să rămâi acolo , nu să vi aici şi să - mi distrugi viaţa " , spuse şi îşi trecu mâna prin păr , lăsându - se în braţele lui . Cum putea ea renunţa la el , când îl iubea ca pe ochii din cap ? Îşi acoperi ochii cu o palmă , pentru a nu plânge .
Sus In jos
William I. Warhammer

William I. Warhammer


Posts : 28
Join date : 31/12/2011

Red pipes. Empty
MesajSubiect: Re: Red pipes.   Red pipes. Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 4:56 am

-Nu plange acum. Gata, gata. ii spuse, strangand-o in brate si se ruga de ea in continuare sa nu planga. O saruta pe cap, dojenitor. Hai sa bem ceva. Cafea, ceai? Ce vrei, cherr'? relua argintiul si inainta cu ea in brate pana la bucatarie.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Red pipes. Empty
MesajSubiect: Re: Red pipes.   Red pipes. Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 4:59 am

" Să moară aia ? Să păţească ceva ? Să te părăsească , pentru a simţi acelaşi lucru pe care - l simt eu acum ? " întrebă şi suspină , lovindu - l în umăr . Îşi lăsă capul pe pieptul lui , oftând din toate încheieturile . Nu mai putea .
Sus In jos
William I. Warhammer

William I. Warhammer


Posts : 28
Join date : 31/12/2011

Red pipes. Empty
MesajSubiect: Re: Red pipes.   Red pipes. Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 5:01 am

Ii spuse ca e dura si o lasa pe canapeaua dintr-un colt al bucatariei, punand niste apa intr-un ibric pe care il proptii in grilajul aragazului negru, ce state fix langa geam. Se intoarse cu fata inspre ea si ii zambii dragastos, apoi ii intinse o acadea, preferata ei.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Red pipes. Empty
MesajSubiect: Re: Red pipes.   Red pipes. Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 5:05 am

Îi scoase limba şi se încruntă , apoi se ridică , mergând spre el . Când el se întoarse ea stătea deja în faţa lui . Îi prinse chipul cu palmele şi îl trase spre ea , privindu - l în ochi .
" Spune - mi că vrei să plec " , spuse serioasă , simţindu - i respiraţia fierbinte pe buzele şi chipul ei .
Sus In jos
William I. Warhammer

William I. Warhammer


Posts : 28
Join date : 31/12/2011

Red pipes. Empty
MesajSubiect: Re: Red pipes.   Red pipes. Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 5:07 am

-Valentine von Hildegard, nu vreau sa pleci niciodata si sa ma lasi singur. ii spuse argintiul, pe un ton cat se poate de serios. O lipi mai tare de el, ochii sai analizandu-i pe ai ei. O saruta apasat, un moment mai incolo.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Red pipes. Empty
MesajSubiect: Re: Red pipes.   Red pipes. Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 5:13 am

Îşi simţi inima bătându - i mai tare şi obrajii i se înroşiră . Scoase un geamăt lipsit de vlagă , atunci când o lipi de el şi - l privi în ochi cu dorinţă . Cum putea să o lase pe alta să - i ia băiatul pe care - l iubea cel mai mult ? Închise ochii , răspunzându - i la sărut şi se prinse de gâtul lui , ridicându - se uşor pe vârfuri .
Sus In jos
William I. Warhammer

William I. Warhammer


Posts : 28
Join date : 31/12/2011

Red pipes. Empty
MesajSubiect: Re: Red pipes.   Red pipes. Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 5:16 am

O ajuta sa ajunga cu chipul aproape de al lui, caci era cu destul de mult mai mica ca el. O aseza usor pe unul dintre bufeturi, nedespartindu-si buzele de ale ei si inchise aragazul cu cealalta mana.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Red pipes. Empty
MesajSubiect: Re: Red pipes.   Red pipes. Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 5:29 am

Îi înconjură talia cu picioarele , lipindu - şi bazinul de - al lui şi - şi trecu leneşă limba peste buzele lui , strecurând - o printre ele mai apoi . Îşi băgă o mână în părul acestuia , şoptindu - i numele printre săruturi .
Sus In jos
William I. Warhammer

William I. Warhammer


Posts : 28
Join date : 31/12/2011

Red pipes. Empty
MesajSubiect: Re: Red pipes.   Red pipes. Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 5:34 am

Limba lui i-o prinse pe a ei, si o obliga practic sa ia parte la dansul lor. Se lipira mai mult unul de altul iar argintiul ii ridica foarte putin bluza, strecurandu-si o mana pe sub ea.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Red pipes. Empty
MesajSubiect: Re: Red pipes.   Red pipes. Icon_minitime

Sus In jos
 
Red pipes.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
xD :: Oraşul . :: Casele .-
Mergi direct la: