xD
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Anime RPG
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

  Let ' s revive the past ...

In jos 
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator




 Let ' s revive the past ... Empty
MesajSubiect: Let ' s revive the past ...    Let ' s revive the past ... Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 2:21 am

Trase aer în piept şi ieşi din şcoală , răţoindu - se la unul dintre gardieni , căci tot comenta în priviinţa chiulului ei şi apoi se îndreptă spre copacii uriaşi din curte . Nu avea chef de nimic în acea zi , mai ales de orele de mate şi fizică , pe care le ura din toată inima . Se trânti pe iarba moale , privind cerul senin şi îşi băgă căştile în urechi , aprinzându - şi I ' Pod ' ul . Începu să fredoneze melodia pe care o auzea , şi închise ochii , abţinându - şi un căscat provocat de plictiseala din jur . Trase aer în piept , legănându - şi picioarele , acoperite de o pereche de blugi scurţi şi albaştrii . Îşi puse braţele sub cap , fără să - şi facă probleme că ar pute - o deranja cineva .
Sus In jos
William I. Warhammer

William I. Warhammer


Posts : 28
Join date : 31/12/2011

 Let ' s revive the past ... Empty
MesajSubiect: Re: Let ' s revive the past ...    Let ' s revive the past ... Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 2:25 am

Traversa curtea scolii, cu privirea atintita la cerul albastrui ce-l fascina ca de fiecare data. Isi scoase aparatul si nu se putu abtine sa nu faca o poza soarelui ce se dadea inlaturi, dupa un nor albicios. William isi continua drumul, scotand din pachet o tigare, pe care si-o aprinse lent. Ajunse la o banca, pe care se urca ca mai apoi sa se aseze pe spatar. Tanarul cu parul argintiu si-l aranja, defapt il ciufulii mai tare. Ochii sai analizara imprejurimile si zari o a doua persoana ce statea intinsa pe iarba, aproape de niste copaci. Se decise sa se duca sa vada cine e, in fond, nu avea de pierdut nimic.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




 Let ' s revive the past ... Empty
MesajSubiect: Re: Let ' s revive the past ...    Let ' s revive the past ... Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 2:50 am

Îşi ciufuli părul rozaliu şi se ridică în fund , privi în jurul ei . Se simţea singură de la un timp şi deşi prietenele ei îi spuseseră să - şi găsească un iubit , nu dorea asta . Ochii ei albaştrii se întristară rapid , iar Vall se ridică în picioare , oprindu - şi I ' Pod ' ul şi oftă . Se săturase până peste cap de toate acele comentarii . Mârâi nemulţumită şi se întinse pentru aş lua geanta ca să plece .
Sus In jos
William I. Warhammer

William I. Warhammer


Posts : 28
Join date : 31/12/2011

 Let ' s revive the past ... Empty
MesajSubiect: Re: Let ' s revive the past ...    Let ' s revive the past ... Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 2:53 am

Ajunse intr-o secunda in fata acelei tinere cu un par rozaliu minunat. I se parea c-o cunoaste sau mintea-i juca feste din nou. Se apropie mai mult de ea si ii ridica geanta de pe pamant, in incercarea tinerei de a ajunge la aceasta. Cand tanara isi ridica chipul spre al lui o recunoscu rapid. William facu ochii mai mari si isi dadu seama ca era Valentine. Ii intinse mana, ajutand-o sa se ridice.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




 Let ' s revive the past ... Empty
MesajSubiect: Re: Let ' s revive the past ...    Let ' s revive the past ... Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 3:10 am

Atinse cureaua genţii şi imediat simţi mâna unui băiat peste a ei . Îşi ridică privirea spre acesta , fără să - şi dea seama la început cine era . Îi trebui o clipă să - i recunoască părul alb şi ochii roşii şi inima i se strânse dureros , dar într - un mod plăcut . Îl prinse de mână , ridicându - se şi se lipi de el , fără să vrea . Obrajii i se colorară rapid într - o culoare superbă de roşu , în timp ce Vall , continua să - l privească în ochi , fără să - i dea drumul la mână .
Sus In jos
William I. Warhammer

William I. Warhammer


Posts : 28
Join date : 31/12/2011

 Let ' s revive the past ... Empty
MesajSubiect: Re: Let ' s revive the past ...    Let ' s revive the past ... Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 3:18 am

-Cherr', ma bucur sa te vad. ii zise William, pe un ton care nu era deloc fals, cum obisnuia sa fie cand le vorbea altora. Nu, in prezenta ei putea sa-si arate orice sentiment, fara sa-si faca griji ca cineva il va judeca. Cealalta mana a lui se puse usor pe talia ei. Nu credea ca o va reintalnii chiar in curtea scolii, dar ce mai conta locul, cand ea era acolo? Ii parea rau ca plecase atunci, cand murise tatal lui, si o lasase singura, dar mama sa era grav bolnava si nu dorea ca fiinta ce i-a dat viata sa moara.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




 Let ' s revive the past ... Empty
MesajSubiect: Re: Let ' s revive the past ...    Let ' s revive the past ... Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 3:36 am

Îşi aminti imediat că plecase şi se trase din braţele lui , punându - şi geanta pe umăr .
" Mda . Îmi imaginez " , spuse pe un ton distant şi - şi trecu mâna prin păr , ochii ei albaştrii devenind reci . Era aici şi dacă altă dată s - ar fi bucurat acum , nu dorea să ştie nimic de el . Plecase când ea avusese cea mai mare nevoie de el , şi acum se bucura s - o vadă . Pufni sarcastică .
Sus In jos
William I. Warhammer

William I. Warhammer


Posts : 28
Join date : 31/12/2011

 Let ' s revive the past ... Empty
MesajSubiect: Re: Let ' s revive the past ...    Let ' s revive the past ... Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 3:44 am

Tanara se trase din bratele lui lucru ce-l facu sa creada ca Valerie nu-i daduse acel bilet. Pufni enervat si ii ridica barbia, facandu-l sa o priveasca. Ochii lui rosii ii analizau pe a ei foarte atent.
- Ai primit acel bilet de la mine? o intreba pe un ton ingrijorat
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




 Let ' s revive the past ... Empty
MesajSubiect: Re: Let ' s revive the past ...    Let ' s revive the past ... Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 3:52 am

Îi dădu peste mână , privindu l urât .
" Ce bilet William ? Trei ani nenorociţi şi tu n - ai dat nici măcar un mesaj . Ce cauţi aici ? " întrebă şi îl privi dezamăgită . Clătină din cap şi trecu pe lângă el , fără a - l mai privi . Nu putea , căci atunci va greşi din nou .
Sus In jos
William I. Warhammer

William I. Warhammer


Posts : 28
Join date : 31/12/2011

 Let ' s revive the past ... Empty
MesajSubiect: Re: Let ' s revive the past ...    Let ' s revive the past ... Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 3:56 am

O prinse de mana, obligand-o sa revina langa el. Ochii sai ii fixara pe ai ei si trase aer in piept. Incercase sa-i explice, de mai multe ori, situatia lui, la telefon, dar niciodata nu a inteles. Ofta.
-Ti-am spus, mama a avut probleme de sanatate, era sa moara, iar apoi Rusia nu ne-a lasat sa plecam. ii zise, pe un ton rugator.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




 Let ' s revive the past ... Empty
MesajSubiect: Re: Let ' s revive the past ...    Let ' s revive the past ... Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 4:05 am

" Dacă nu plecai era mai bine " , spuse calmă şi se trase din mâna lui . Da , nu avea să - l ierte pentru că plecase . Ea renunţase la multe lucruri pentru el . Şi când părinţii ei muriseră , iar ea avusese nevoie de el , îi întorsese spatele plecând . " Au murit Will , şi nimeni nu a fost acolo pentru mine . Am rămas singură " , spuse şi - şi lăsă capul în jos , privind pământul tristă .
Sus In jos
William I. Warhammer

William I. Warhammer


Posts : 28
Join date : 31/12/2011

 Let ' s revive the past ... Empty
MesajSubiect: Re: Let ' s revive the past ...    Let ' s revive the past ... Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 4:10 am

-Stiu ma cherie, si imi pare rau. ii spuse, luand-o in brate. Degetele sale trecura usor peste parul ei, iar mai apoi incepura sa se joace cu firele rozalii de par. Stiu ca e greu.relua William si ofta incet. Ii parea rau ca o lasa-se.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




 Let ' s revive the past ... Empty
MesajSubiect: Re: Let ' s revive the past ...    Let ' s revive the past ... Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 4:30 am

" Tu ai rămas doar fără tată . Ce şti tu ? " întrebă şi pufni , strângându - l în braţe . Îşi puse capul pe pieptul lui , agăţându - se de gâtul lui . Îl trase mai aprope , simţindu - şi trupul lipit de - al acestuia . Îi era de ajuns , dacă în alt mod nu putea ajunge la el . Închise ochii .
Sus In jos
William I. Warhammer

William I. Warhammer


Posts : 28
Join date : 31/12/2011

 Let ' s revive the past ... Empty
MesajSubiect: Re: Let ' s revive the past ...    Let ' s revive the past ... Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 4:36 am

-Stiu ca era sa-mi moara mama chiar in fata ochilor. ii spuse si o stranse in brate, apoi isi lasa capul pe umarul ei. O saruta usor pe gat. Mi-a fost dor de tine, iubire. Ce-ai mai facut? o intreba el, incercand sa schimbe subiectul dureros pentru amandoi.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




 Let ' s revive the past ... Empty
MesajSubiect: Re: Let ' s revive the past ...    Let ' s revive the past ... Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 4:43 am

Îşi lăsă capul într - o parte şi gemu scurt când o sărută . Îşi astupă gura cu palma , roşind .
" Dacă n - aş fi fericită să te văd , te - aş lovi . Cum poţi să mă săruţi când eşti logodit ? " întrebă pe un ton sec , privindu - l în ochi . Se încruntă nemulţumită . Ştia ce simţea şi parcă specila făcea asta , ca să - i distrugă sănătatea mintală .
Sus In jos
William I. Warhammer

William I. Warhammer


Posts : 28
Join date : 31/12/2011

 Let ' s revive the past ... Empty
MesajSubiect: Re: Let ' s revive the past ...    Let ' s revive the past ... Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 4:52 am

-M-am despartit de ea acum o ora, practic numai sunt logodit. ii spuse William si o mai saruta o data, aproape de jugulara. Imi place de tine, cherr', stii pre bine asta. relua el, pe un ton aproape soptit.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




 Let ' s revive the past ... Empty
MesajSubiect: Re: Let ' s revive the past ...    Let ' s revive the past ... Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 4:57 am

Mări ochii , imediat cum îl auzi şi nu putu să nu zâmbească , simţind o uşurare imensă . Icni de dorinţă când o sărută din nou , şi murmură ceva , pe care nici ea nu înţelese , băgându - şi mâinile în părul lui .
" Da , dar nu mă compar eu cu ea " , spuse încet .
Sus In jos
William I. Warhammer

William I. Warhammer


Posts : 28
Join date : 31/12/2011

 Let ' s revive the past ... Empty
MesajSubiect: Re: Let ' s revive the past ...    Let ' s revive the past ... Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 4:59 am

-Nu, esti de o mie de ori mai buna ca ea. William o lasa usor pe spate, ca intr-un dans de tango si isi propti buzele in ale ei, apoi o ridica si se departara un pic. Mana lui ajunse din nou pe talia ei, si o lipi mai bine de coprul lui puternic.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




 Let ' s revive the past ... Empty
MesajSubiect: Re: Let ' s revive the past ...    Let ' s revive the past ... Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 5:07 am

Îşi ridică piciorul când el o lăsă jos , roşind , căci îl puse pe talia acestuia şi închise ochii , răspunzându - i la sărut . Se prinse de gâtul lui când o ridică , gemând când îi lipi mai mult trupul de - al lui . Îl muşcă de buză .
Sus In jos
William I. Warhammer

William I. Warhammer


Posts : 28
Join date : 31/12/2011

 Let ' s revive the past ... Empty
MesajSubiect: Re: Let ' s revive the past ...    Let ' s revive the past ... Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 5:12 am

Marai usor, insa era multumit ca ea ii raspunse la gesturi. O lipi mai tare de el, si ochii sai ii fixara pe ai ei. O lua de mana si traversara gradina, apoi iesira din incinta scolii.
-Nu de alta, dar ma streseaza scoala asta. Unde vrei sa mergem? o intreba, zambiind.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




 Let ' s revive the past ... Empty
MesajSubiect: Re: Let ' s revive the past ...    Let ' s revive the past ... Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 5:20 am

" Oriunde " , spuse şi îşi trecu mâna prin părul lui , trăgându - l spre ea . Îl sărută uşor din nou . Îl privi în ochi zâmbind timid în colţul gurii . Îşi muşcă buza , lăsându - şi privirea în jos .
Sus In jos
William I. Warhammer

William I. Warhammer


Posts : 28
Join date : 31/12/2011

 Let ' s revive the past ... Empty
MesajSubiect: Re: Let ' s revive the past ...    Let ' s revive the past ... Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 5:29 am

Ii raspunse la sarut si apoi o luara inspre casa lui. Ii zambi usor, imbratisand-o si privi cerul. Mana sa statea usor in jurul taliei ei. Se apleca peste ea si o saruta din nou, apoi descuie usa la casa lui.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




 Let ' s revive the past ... Empty
MesajSubiect: Re: Let ' s revive the past ...    Let ' s revive the past ... Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 5:37 am

Îi înconjură talia cu braţele şi îl urmă , lăsându - şi capul pe umărul lui . Îi răspunse la sărut , dându - şi seama că probabil nu se va sătura niciodată de buzele lui .
" Ce facem aici ? " întrebă cu buzele lipite de ale lui .
Sus In jos
William I. Warhammer

William I. Warhammer


Posts : 28
Join date : 31/12/2011

 Let ' s revive the past ... Empty
MesajSubiect: Re: Let ' s revive the past ...    Let ' s revive the past ... Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 5:46 am

-Petrecem timp impreuna. ii raspunse Ivan si zambi amuzat, limba sa trecand peste buzele ei rozalii. Trantii usa in urma lor si intrara in sufragerie, inaintand rapid inspre canapeaua din fata talevizorului. O tranti pe tanara pe aceasta si se urca deasupra ei.
Sus In jos
Continut sponsorizat





 Let ' s revive the past ... Empty
MesajSubiect: Re: Let ' s revive the past ...    Let ' s revive the past ... Icon_minitime

Sus In jos
 
Let ' s revive the past ...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
xD :: Academia . :: Curtea şcolii .-
Mergi direct la: