xD
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Anime RPG
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Inocence...

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Izumi Sato

Izumi Sato


Posts : 4
Join date : 29/12/2011

Inocence... Empty
MesajSubiect: Inocence...   Inocence... Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 7:59 am

    Cel mai ciudat loc pentru a face poze era cimitirul iar ea o stia. Atunci de ce alese tocmai pentru a-si dezvolta pasiunea? Pozele artistice, frigul si sunetele ciudate erau doar cateva din acele motive.
    Pasind incet pe pietrisul inghetat, Izu isi scoase cu grija aparatul de ultima generatie din geanta speciala. Click dupa clik, fata nu verifica si cum ies pozele.
    Asta numesc eu arta fotografica! Isi spuse Izu alegand un alt unghi pt a fotografia o cruce acoperita de zapada.
Sus In jos
Jessie N. Kelvar

Jessie N. Kelvar


Posts : 3
Join date : 31/12/2011

Inocence... Empty
MesajSubiect: Re: Inocence...   Inocence... Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 8:08 am

Din foarte multe motive venise in cimitir. Nu le stia chiar pe toate , dar unul il avea intiparit in minte : ii placea linistea de acolo , si sa se plimbe prin tot orasul. Pasea incet pe acea alee linistita , nimic nu ii putea distrage atentia. Era prea concentrata la a observa orice mic detaliu din aptropierea ei.
Dar click-urile care se auzeau nu le putea ignora. Mai era cineva acolo , cineva care facea poze prin cimitir. Un subiect minunat. Acel loc era special , mai ales ca acolo era zapada , doar putina , dar totusi era.
Sus In jos
Izumi Sato

Izumi Sato


Posts : 4
Join date : 29/12/2011

Inocence... Empty
MesajSubiect: Re: Inocence...   Inocence... Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 8:14 am

    Isi dadu usor seama ca nu e singura in cimitir. Pasii cuiva rasunau destul de aproape de ea incet sa isi dea seama de acel lucru. Nu se obosi se acorde atentie. Se ridica usor de pe mormant verificandu-si pozele. Unele iesisera bine, alte.. nu prea. Isi scutura zapada prinsa de varful coditelor albe, lasandu-le apoi sa cada usor pe spate.
Sus In jos
Jessie N. Kelvar

Jessie N. Kelvar


Posts : 3
Join date : 31/12/2011

Inocence... Empty
MesajSubiect: Re: Inocence...   Inocence... Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 8:27 am

O zari pe fata cu parul albastru , care statea pe mormant. Deci ea era fata care facea poze , noaptea prin cimitir. Incepu sa paseasca din nou pe alee , indreptandu-se spre fata.
Avea in urechi castile de la telefon , ascultand muzica. Mereu cand pleca de acasa avea grija sa le ia , nu putea trai fara muzica. Muzica era viata ei. Si cand dormea asculta muzica , oriunde ascutlta muzica.
Sus In jos
Izumi Sato

Izumi Sato


Posts : 4
Join date : 29/12/2011

Inocence... Empty
MesajSubiect: Re: Inocence...   Inocence... Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 8:39 am

    Se intoarse pe varfuri si o privise atent pret de cateva clipe apoi se intoarse la aparut ei facand din nou cateva poze cerului. Buna! Spuse fata pe un ton calm, zambind usor vinovat. Ce faci pe aici? Nu e cam tarziu pentru plimbarile nocturne? Incerca ea sa ghiceasca desi era convinsa ca blondina avea sa ii raspunda nu o alta intrebare referitoare la pozele ei. Arunca o scurta privire catre mormant. Atat fotografia cat si numele nu ii spuneau nimic dar Izu isi dadu seama ca si persoane din fate ei ii este asemenea: un vampir.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Inocence... Empty
MesajSubiect: Re: Inocence...   Inocence... Icon_minitime

Sus In jos
 
Inocence...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
xD :: Înafara oraşului . :: Cimitirul .-
Mergi direct la: